نتایج جستجو برای عبارت :

چرا امام رضا به آن شیعه فرمودند: یا با او مجالست کن یا با من؟!

و خداوند را دستاویزی برای سوگندهایتان قرار ندهید 

امام سجاد از قبیله بنی حنیفه زنی داشت که یکی از دوستانش به او خبر داد که این زن دشمن امام علی (ع) است 
امام او را طلاق داد ان زن با آنکه مهریه اش را گرفته بود از روی دروغ ادعای مهریه کرد و به حاکم مدینه شکایت کرد و مطالبه ی چهار صد دینار مهریه اش را کرد . حاکم به امام عرض کرد یا سوگند بخورید یا مهریه اش را بپردازید .
امام سجاد سوگند نخورد . و به امام باقر امر کرد مهریه اش را بپردازید 
امام باق
علمداران: *حضرت علی علیه السلام علمدار پیامبر صلی الله علیه و آله بودند و جملات متعددی  فرمودند از جمله:"ضربة علی یوم الخندق افضل من عبادة الثقلین"**مالک اشتر از علمداران امام علی علیه السلام بود . حضرت در مورد او فرمودند: "خداوند مالک را رحمت کند، او برای من همان گونه بود که من برای رسول خدا صلی الله علیه و آله بودم."***حضرت عباس علمدار حضرت امام حسین علیه السلام بودند و فرمودند: « برادرم! تو علمدار منی و اگر بروی کاروان پراکنده می شود».****سردار
✍️امام علی(ع) در خطبه‌اش فرمودند:
به خداوند پناه می‌برم از گناهانی که نیستی را نزدیک می‌کند. یک نفر گفت آیا گناهانی هست که فناء را نزدیک کند؟ فرمودند: بله قطع رحم. به درستی که خانواده‌ای که با هم جمع شوند و مواسات نمایند با یکدیگر، خداوند رزق آن‌ها را زیاد می‌فرماید. و خانواده‌ای که از هم جدا شوند و از یکدیگر ببرند خداوند ایشان را از توسعه در رزق و طول عمر محروم می‌فرماید هر چند اهل تقوی باشند!

...عَنْ بَکْرِ بْنِ مُحَمَّدٍ عَنِ الْجَعْفَرِیِ قَالَ: سَمِعْتُ أَبَا الْحَسَنِ ع یَقُولُ: «مَا لِی رَأَیْتُکَ عِنْدَ عَبْدِ الرَّحْمَنِ بْنِ یَعْقُوبَ.» فَقَالَ: إِنَّهُ خَالِی. فَقَالَ: «إِنَّهُ یَقُولُ فِی اللَّهِ قَوْلًا عَظِیماً یَصِفُ اللَّهَ وَ لَا یُوصَفُ فَإِمَّا جَلَسْتَ مَعَهُ وَ تَرَکْتَنَا وَ إِمَّا جَلَسْتَ مَعَنَا وَ تَرَکْتَهُ.» فَقُلْتُ: هُوَ یَقُولُ مَا شَاءَ أَیُّ شَیْءٍ عَلَیَّ مِنْهُ إِذَا لَمْ أَقُلْ مَا یَ
به نام خدای مهدی عج

روزی یکی از طلاب مدرسه رفاه (محل اقامت حضرت امام در روزهای قبل پیروزی) به امام عرض میکند ؛ شما چرا در بین صحبتهایتان از امام زمان عج کمتر اسم میبرید؟امام بمحض شنیدن این سخن در جا ایستادند و فرمودند:چه میگوی؟ مگر شما نمیدانید ما آنچه داریم از امام زمان عج است ؛ آنچه من دارم از امام زمان عج است ؛ آنچه از انقلاب داریم (انجام میدهیم) از امام زمان عج است...
برگرفته از کتاب حرفی از هزاران ص 40 و 41(مجموعه پرسش هایی از امام خمینی)
.

#امام_خمینی_ره
#کار_برای_خدا
بعد از آزادی امام از قیطریه، عده ای از بازاریهای تهران، ناهاری ترتیب داده بودند و امام هم در همان جلسه سر سفره نشسته بودند. یکی از بازاریها به امام گفت: ( (بازاریها برای خاطر شما چه کردند و چه کردند... ) ) امام به او فرمودند: ( (بیخود کردند! ) ) همه تعجب کردند که این چه حرفی است! بعد امام فرمودند: ( (اگر برای خدا کردند، که خدا اجرشان بدهد. باید بکنند. اگر برای من کردند، من چیزی ندارم بدهم)
بانک جامع خاطرات امام خمینی(ره)
#تو
{وظایف منتظران - شماره 33}

اخلاص در عمل

امام علی(ع) به امام حسین(ع) فرمودند: نهمین فرزند تو به حق قیام میکند و عدالت را گسترش میدهد. امام حسین(ع) فرمودند: این اتفاق می افتد؟ امام علی(ع) فرمودند: قسم به خدا. اما بعد از غیبت و سرگردانی ای که کسی بر دینش استوار نمیماند، مگر کسانی که "اخلاص" دارند. (بحار، ۱۱۰/۵۱ ح۲)
اخلاص چیست؟ امام صادق(ع) فرموده اند: عمل خالص عملیست که نخواهی برای آن عمل از طرف هیچ کسی غیر از خدای بزرگ ستایش شوی (اصول کافی باب الاخلاص ح
بسم الله الرحمن الرحیم- نظریات شصی است-شخصی خدمت امام صادق علیه السلام بودند- اما علیه لسلام از جریانات  اخرزمان بیاناتی قریب به این مضمون  فرمودند ان فرد بشدت  ناراحت شد وگفت این دنیا چه ارزشی داردکه این همه انسانها از بین بروند – امام صادق علیه السلام فرمودند تاسف نخورانها کتب ما  کناردست انهااست اعتنائی  نمی کنندوهرچه به انها میگویند پشت گوش می اندازند ودرجهت حرام میرونند ودحالی که راه اه حلال برای انها میسر است مانننداین مطلب فرمودن
✅نکته طلایی چهارم: انتخاب نام نیک برای فرزندان
⬅️امام کاظم علیه السلام فرمودند: نخستین نیکى انسان به فرزندش، انتخاب نام نیکو براى اوست و هر کس باید نامی زیبا براى فرزندانش انتخاب کند.(الکافی، ج6، ص 18)
به امام صادق علیه السلام گفته شد ما نام شما و نام پدران شما را براى خودمان انتخاب مى‌کنیم، آیا این کار به حال ما مفید خواهد بود؟ امام فرمودند: آرى به خدا قسم، مگر دین بجز دوستى و محبت، چیز دیگرى است؟ (تفسیر العیاشی، ج1، ص168)
یعنى این عمل اظهار دو
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
از قول فرزند علامه طهرانی علیه‌السلام نقل میکنم
آیت‌الله سیدمحسن طهرانی فرمودند
قریب به این مضمون
شخص در میان جمعیت فریاد زد برای سلامتی امام زمان عج و آیت‌الله العظمی بروجردی صلوات...
حضرت آیت‌الله العظمی بروجردی به شدت ناراحت شدند که چرا به امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف بی احترامی کردید و نامشان را کنار نام من آوردید و فرمودند آن فرد از خانه من بیرون برود و....
حال خدا به ف
#صله_امام
در کتاب من لا یحضره الفقیه در باب صله امام آمده که: از امام صادق علیه السلام درباره فرموده خداى - عزّوجلّ - : مَنْ ذَا الَّذِی یُقْرِضُ اللَّهَ قَرْضاً حَسَناً؛ چه کسى به خداوند وام نیکویى مى دهد، سؤال شد. آن حضرت فرمود: درباره صله امام نازل شده.

امام صادق (ع) فرمودند:
 هرکس پندارد که امام به آنچه در دست مردم هست احتیاج دارد، کافر است. جز این نیست که مردم نیازمندند که امام از ایشان بپذیرد. خدا امر فرموده که از اموال آنان صدقه و زکات بگی
❤️ دعایی که امام خامنه ای به سید حسن نصرالله سفارش فرمودند در گرفتاریها بخوانند
دعای رفع گرفتاری به نقل از آقا امام زمان(علیه السلام)
مرحوم آیت الله سید مرتضی کشمیری از عرفای به نامی است که بزرگان او را قبول داشته و کراماتی از او نقل کرده اند؛ ایشان از وجود نازنین امام زمان یک دعایی را شنیده و نقل می‌ کند که حضرت به من فرمودند؛ هر وقت به بن‌ بست رسیدی این دعا را بخوان:
«یا مَن إذا تضایقتِ الأمورُ فَتحَ لها باباً لم تَذهَب الیه الأوهامُ صَلّ
زنی خدمت حضرت صادق (ع) آمد و عرض کرد، پسر من مدتی است که به سفر رفته و من بسیار شوق دیدار او را دارم. شما دعا کنید تا او بیاید. حضرت (ع) فرمودند: ای زن صبر کن. آن زن چند روزی صبر کرد و دوباره خدمت حضرت شرفیاب شد و عرض کرد: نیامدن پسرم طولانی شده است.
امام (ع) باز فرمودند: صبرپیشه کن.
آن زن چند روز دیگر صبر کرد و بار دیگر آمد و عرض کرد:
دعا کنید، بیاید! زیرا نیامدنش طول کشیده است. حضرت فرمودند: مگر نگفتم: صبر کن؟! عرض کرد: چقدر صبر کنم؟ به خدا سوگند که صبر م
{حکایات و تشرّفات - شماره 34}

خاصیت عطسه از زبان امام زمان(عج)

نسیم، خدمتکار امام حسن عسکری(ع) میگوید: یک شب پس از ولادت حضرت صاحب الزمان، بر ایشان وارد شدم؛ و هنگامی که در خدمتشان بودم عطسه ای کردم. بلافاصله حضرت فرمودند: یرحَمُکَ الله (خداوند تو را رحمت فرماید)
از این موضوع خوشحال شدم. سپس حضرت فرمودند: آیا میخواهی تو را درباره عطسه بشارت دهم؟
عرض کردم: بفرمایید. فرمودند: عطسه، تا سه روز امان از مرگ است.
[کمال الدین و تمام النعمة، باب۴۲]
به این

خدمت آیت الله حق شناس عرض میکردند دعا کنید امام زمان را ببینیم.

ایشان می فرمودند: شمر هم امام زمان خود (امام حسین علیه السلام) را دید اما بر سینه او نشست و سر از بدنش جدا کرد.

شما کاری کنید امام زمان به دیدن شما بیایند.

مهم حال فعلی افراد است که در جهت حق و شرع حرکت کنند و وظایف خود را انجام دهند، اگر نه دیدن و ملاقات با بزرگان و حتی معصومین دلیل بر صداقت و درستی فرد نیست.

#آیت_الله_حق_شناس#دیدار_امام#معرفت_امام 

سیدبن طاووس می گوید: امام زمان(عج) را در سرداب مقدس دیدم که در سجده ضجه می زدند و گریه می کردند، گوش سپردم و شنیدم که امام زمان(عج) برای سبکباری شیعه اشک می ریزند و ناله می کنند.
امام زمان(عج) به شیخ مفید فرمودند: ما فراموش تان نکرده ایم که اگر چنین بود با این همه دشمنی های موجود تا حالا سفره تان را جمع کرده بودند و چیزی به نام شیعه باقی نمی ماند. ... ای کاش این یاد دوطرفه باشد.
فرهنگ انتظار ناب شیعی این است که همه مدیریت زندگی و شخصیتی مان را طبق رضا
معرفی توسط وبلاگ...این روزها

بخشی از کتاب:
امام رضا علیه السلام خطاب به جاثلیق فرمودند: تنها اشکالی که بر عیسای شما داریم، این است که خیلی کم نماز می خواند و روزه می گرفت.
جاثلیق قیافه ای حق به جانب گرفت و گفت: اتفاقا عیسی علیه السلام همه روزها را روزه می گرفت و شب ها را به عبادت می گذراند. امام رضا علیه السلام فرمودند: برای چه کسی روزه می گرفت و نماز می خواند؟ جاثلیق که عیسی علیه السلام را خدا می دانست، درمانده شد.
.
بی نوایی نزد امام رضا علیه الس
تقویم شیعه
بیست و نهم ذی الحجه
منازل امام حسین علیه السلام تا کربلا: ۲۰- قطقطانیه
در این روز حضرت ابا عبد الله الحسین علیه السلام با اصحابشان به همراه لشکر حر به «قطقطانیه» رسیدند. بنا بر روایتی امام صادق علیه السلام فرمودند: هنگامی که در قطقطانیه نزول اجلال فرمودند چشم حضرت به خیمه‌ای بنا شده افتاد، و پرسید: این خیمه از آن کیست؟ عرض کردند: از آن عبید الله بن حر جعفی است ... و گفته شده که در قصر مقاتل عبیدالله بن حرّ الجعفی با امام علیه السلام م

بخشی از کتاب:
امام رضا علیه السلام خطاب به جاثلیق فرمودند: تنها اشکالی که بر عیسای شما داریم، این است که خیلی کم نماز می خواند و روزه می گرفت.
جاثلیق قیافه ای حق به جانب گرفت و گفت: اتفاقا عیسی علیه السلام همه روزها را روزه می گرفت و شب ها را به عبادت می گذراند. امام رضا علیه السلام فرمودند: برای چه کسی روزه می گرفت و نماز می خواند؟ جاثلیق که عیسی علیه السلام را خدا می دانست، درمانده شد.
.
اولین منطقه ای که امام رضا(ع) در بدو ورود به ایران توی اون منطقه اقامت کردند و مِن باب تبرک، گونه به خاک گذاشتند و فرمودند: "روزگاری بر این خاک خواهد گذشت که مردانی از پارس برای دفاع از خاک خود در خون خود خواهند غلتید..."، جایی نبود جز، منطقه «جُلَمجو» که بعدها به «شلمچه» تغییر کرد... و چه با برکته این خاک به یمن قدوم مبارک امام رئوف...آقا دلتنگم...
کاش دعوتم کنی...
یه نگاهم کن.
فقط یه نگاه.
پ.ن : روایتِ پیش بینی امام، نقل به مضمون است، در صورتی که منبع
تقویم شیعه
شب عاشورا
۱- سخنان امام حسین علیه السلام با اهل بیت و اصحابش
در این شب امام حسین علیه السلام اصحاب و اهل بیت خود را جمع نمودند و کلماتی را به آنان فرمودند. خلاصه‌ی کلمات حضرت این بود که من بیعت خود را از شما برداشتم و شما را به اختیار خود گذاشتم تا به هر جا که می‌خواهید کوچ کنید. پس از فرمایشات حضرت، اهل بیت علیهم السلام و اصحاب کلماتی در وفاداری و جان نثاری خود نسبت به آن حضرت ابراز داشتند.
۲- سخنان زینب کبری علیها السلام با امام حسی

بخشی از کتاب:
.
هو
در هنگام سلوک ‌‌‌[سید محمد عثمان چشتی مودودی] در طریقه قادری در وقت طی لطایف [اطوار سبعهٔ سبع المثانی] برای ایشان واضح نبود که از لطایف هفتگانه بعد از طی یک لطیفه از کدام لطیفه شروع کنند. بنابراین جهت دریافت سوال خویش به مشایخ معاصر خود مراجعه کردند و ایشان هم از پاسخ سوال ایشان عاجز ماندند تا شبی امام محمد غزالی را خواب دیدند و این مسئله را از ایشان سوال نمودند. امام فرمودند که در موقع تبدیل لطایف که از وظایف خضر است این مسئله رفع می شود.
حضرت آیت الله مجتهدی تهرانی (رحمه الله علیه )
یک روزدرایام تحصیل درنجف اشرف ،پس ازاقامه نماز،پشت سرآیت الله مدنی دیدم که ایشان شدیدا گریه می کنندوشانه هایشان تکان می خورد.رفتم پیش آقای مدنی وگفتم :ببخشیداتفاقی افتاده که این طورشما به گریه افتاده اید؟ایشان فرمودند:یک لحظه امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)رادیدم که به پشت من اشاره فرمودند:آقای مدنی نگاه کن شیعیان من بعدازنماز،سریع می رونددنبال کارخودشان وهیچکدام برای فرج من دعانمی کن

استاد فاطمی نیا :
مرحوم علامه طباطبایی جمله ای در مورد حضرت رضا علیه السلام فرمودند که حقیقتا نیاز به یک کتاب شرح دارد!
فرمودند: همه ی امامان ما رئوف هستند، اما رأفت امام رضا علیه السلام حسی است!
همین که وارد حرم مطهر میشوی ، میفهمی که حضرت رئوف است!
هرکس حرم امام رضا علیه السلام مشرف میشود، یقین بداند توی کاسه اش چیزی میریزند.
اما وقتی رفتی حرم و عرض حاجت وتوسل کردی ، منتظر آن چیزی باش که آنها برایت میریزند ، شاید همان حاجت خودت نباشد ؛ به هر
✍امام حسن مجتبی علیه السلام فرمودند:
✅مکارم اخلاق ده چیز است: ۱- راستگوئى ۲- نومیدى راستین از غیر خدا ۳- بخشش به نیازمندان ۴- خوش خلقى ۵-پاداش در برابر خدمات دیگران ۶- پیوند و رفت و آمد با خویشاوندان ۷- حمایت از همسایه ۸-توجّه به حقوق دوستان ۹-مهمان نوازى ۱۰-و مهمترین اینها شرم و حیاء است. تاریخ یعقوبى، ج۲، ص۲۱۵
ثروت شو         ┄┅┅❅❅┅┅┄ 
خانمی که امام زمان(عج) به دیدن او آمد 

مرحوم آقا سیدمحمدباقر سیستانی رضوان‌الله تعالی علیه( پدر آیت الله العظمی سیستانی از مراجع معظم تقلید) می‌گوید: من تصمیم گرفتم به گونه‌ای خدمت آقا امام زمان(عج) برسم، لذا چهل هفته در مسجد  مراسم زیارت عاشورا گرفتم؛ می‌گوید تنها نیتم این بود که آقا امام زمان ارواحنا له الفداء را زیارت کنم. در یکی از این جمعه‌ها احساس کردم حال خوشی دارم، بلند شدم زیارت عاشورا را که خواندم از مسجد بیرون آمدم، دیدم بوی
معجزه امام حسین علیه السلام و نشان دادن امیر المومنین علیه السلام سال‌ها بعد شهادت آن حضرت
شیخ حسن بن سلیمان رضوان الله تعالی از به نقل از کتاب مختصر بصائر الدرجات سعد بن عبد الله اشعری رضوان الله تعالی روایت کرده است:
[ ٣٢٠ / ٩ ] وعن الباقر ، عن أبیه علیهما‌ السلام أنّه قال : « صار جماعة من الناس بعد موت الحسن علیه السلام إلى الحسین علیه السلام ، فقالوا : یابن رسول الله صلى الله علیه وآله ما عندك من أعاجیب أبیك التی كان یریناها؟ فقال : هل ت

ثواب زیارت امام حسین ع به قصد تقرب به خدا

امام صادق (علیه السلام) فرمودند:پدرم ازیکی از دوستانش سؤال کرده بود مقصودت زیارت قبر امام حسین (علیه السلام) است چیست و چه کسى را با این زیارت اراده مى نمائى ؟ یعنى : با این زیارت قصد تقرّب به چه کسى را دارى ؟
عرض کرد: مراد و مقصودم خداوند تبارک و تعالى است ، یعنى قصدم تقرّب به خدا مى باشد .
حضرت فرمودند: کسى که بدنبال زیارت یک نماز بخواند و با این نماز قصد تقرّب خدا را داشته باشد، در روزى که خدا را مل
{امام مهدی(عج) در قرآن - شماره 38}

رنگِ رُخساره خبر می دهد...

یعْرَفُ الْمُجْرِمُونَ بِسِیمَاهُمْ فَیُؤْخَذُ بِالنَّوَاصِی وَالْأَقْدَامِ [الرحمن/۴۱]
معاویه دُهنی میگوید امام صادق(ع) از من پرسید: دیگران درباره این آیه چه می گویند؟ عرض کردم: می پندارند که خداوند روز قیامت گنهکاران را از قیافه شان می شناسد... امام فرمودند: خدا چه نیاز دارد مجرمان را از چهره بشناسد و حال آنکه آنان را آفریده؟! عرض کردم: جانم به قربانتان! پس معنای آیه چیست؟
امام ف
تقویم شیعه
دوم محرم
۱- ورود امام حسین علیه السلام به کربلا
بنا بر مشهور در این روز در سال ۶۱ هجری قمری آقا و مولایمان حضرت ابا عبد الله الحسین سید الشهداء علیه السلام با اهل بیت و اصحابشان وارد کربلای معلی شدند. در آنجا اسب حضرت حرکت نکرد. امام علیه السلام پرسیدند: نام این زمین چیست؟ گفتند: غاضریه. نام دیگرش را پرسیدند، گفتند: شاطئی الفرات. فرمودند: اسم دیگر هم دارد؟ گفتند: کربلا هم می‌گویند. در این هنگام حضرت آهی از دل کشیدند و گریه شدیدی نمود
حفظ زبان، حفظ زبان، حفظ زبان
در روایت داریم پس از آنکه امام باقر به جابر جعفی فرمودند خوش به حال افرادی که در زمان غیبت امام زمان (عج) بر اعتقاد به ما استوار بمانند، جابر گفت: بهترین چیزی که مومن میتواند در آن زمان استفاده کند(تا در دین خود استوار بماند) چیست؟ امام فرمودند: نگهداری زبان(سکوت)....
بحارالانوار ۱۴۵،۵۲
پیامبر اسلام فرموده اند: بر تو باد خاموشی طولانی، چرا که آن رَم دهنده شیطان و کمک تو درمورد دینت است. 
سفینه البحار ۵۱،۲
   راه حفظ
مناظره حضرت آقا امام صادق علیه السلام با ابو حنیفه در مورد بطلان قیاس
شیخ مفید رضوان الله علیه روایت کرده است:
روزى ابو حنیفه بر امام جعفر صادق صلوات الله علیه وارد شد و گفت: «من فرزندت، موسی (امام کاظم صلوات الله علیه) را دیدم که نماز می‌خواند و مردم از جلوى او رفت و آمد می‌کردند و او آن ها را نهی نمی‌کرد، با این که رفت و آمدها مانع معنویت می‌باشد.» حضرت امام صادق صلوات الله علیه فرمودند: «موسی را برایم فراخوانید.» پس زمانی که او آمد امام صا
حضرت آیت الله مجتهدی تهرانی (رحمه الله علیه )
یک روزدرایام تحصیل درنجف اشرف ،پس ازاقامه نماز،پشت سرآیت الله مدنی دیدم که ایشان شدیدا گریه می کنندوشانه هایشان تکان می خورد.رفتم پیش آقای مدنی وگفتم :ببخشیداتفاقی افتاده که این طورشما به گریه افتاده اید؟ایشان فرمودند:یک لحظه امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)رادیدم که به پشت من اشاره فرمودند:آقای مدنی نگاه کن شیعیان من بعدازنماز،سریع می رونددنبال کارخودشان وهیچکدام برای فرج من دعانمی کن
بسم الله الرحمن الرحیم
یکی از علما ماجرای ملاقات خود را در حرم حسینی اینگونه نقل می کند: امام زمان علیه السلام که جانم به قربانش را دیدم که خطاب به سیدالشهداء علیه السلام می فرمود: "شما درکربلا تنها ماندید٬ من هم دراین زمان تنها مانده ام!" در اینجا آن حضرت توجه خاصی به من نمود و فرمود: زیارت عاشورا را بخوان٬ من می خواستم زیارت عاشورا بخوانم ناگهان به جای زیارت عاشورا به طور ناخودآگاه شروع به گریه کردم آن حضرت خودشان مشغول خواندن زیارت شدند و
روزی به من فرمودند: دلم می‌خواهد رژه ارتشیان را در برابر امام ببینم؛ عرض کردم هم اکنون ارتشی‌ها در کوچه‌اند و چند لحظه دیگر رژه آنان شروع می‌شود. آمدیم پشت در منزل و من در را باز کردم و ایشان مدت طولانی به تماشای رژه ایستادند و مکرر به من می‌فرمودند: چقدر جالب است.» |link|

خاطره‌ی موسوی همدانی مترجم «المیزان» از علامه طباطبایی
پ.ن: مطلب طولانی بود. ولی انتخاب من قشنگ بود. تیتر هم که دیگه عالی
پ.ن: حالتون چطوره دوستا؟ :) سلام به همه
چقدر اهل صلوات فرستادن هستیم؟
و چقدر باید صلوات بفرستیم؟
با توجه به اینکه صلوات فرستادن بسیار امر مهم و خوبی است چرا کم صلوات می فرستیم؟با اینکه بسیار حدیث های زیبایی درباره صلوات هست مانند:
1-حضرت امام هادی علیه السلام فرمودند:خدای متعال حضرت ابراهیم (عَلَی نَبِینا وآلهِ وعلیه السلامُ) را دوست و خلیل خود انتخاب کرد، به خاطر آنکه ایشان بر محمد و اهل بیت گرامیش علیهم السلام بسیار صلوات میفرستاد.
2-پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند:جفاک
قطره‌ای از دریای کرم امام حسن علیه السلام
شیخ رضی الدین حلی، برادر علامه حلی روایت کرده است:
۲۳- قیل: وقف رجل على الحسن بن على علیهما السلام فقال: یا ابن أمیر المؤمنین بالذى أنعم علیك بهذه النعمة التی ما تلیها منه بشفیع منك إلیه، بل انعاما منه علیك، الا ما أنصفتنی من خصمى، فانه غشوم ظلوم، لا یوقر الشیخ الكبیر، ولا یرحم الطفل الصغیر. وكان متكئا فاستوى جالسا وقال له: من خصمك حتى أنتصف لك منه، فقال له: الفقر، فأطرق (علیه السلام) ساعة، ثم رفع رأسه
 *امام مهدی(عج)* در نامه ای به #شیخ_مفید فرمودند :
 از برادران دینی ات(شیعیان) کسی که از مخالفت با خدایش دوری کند و تقوا پیشه کند(به واجبات و محرمات پایبند باشد و آلوده به گناه و لقمه حرام نشود) و #حق_الناس ها را ادا کند، این شخص در فتنه های گسترده ویرانگر سالم خواهد ماند.

کتاب الاحتجاج ج۲ ص۴۹۹

*#کانال_عارفانه *
@Arefaneh  
شهر سوال ـ ابان بن تغلب مى گوید: به امام صادق(علیه السلام)گفتم: اگر
مردى انگشت زنى را قطع کند، دیه آن چقدر است؟ فرمودند: ده شتر. گفتم: اگر
دو انگشت را قطع کند، چطور؟ فرمودند: بیست شتر. گفتم: اگر سه انگشت را قطع
نماید، چطور؟ فرمودند: سى شتر. گفتم: اگر چهار انگشت را قطع نماید چطور؟
فرمودند: بیست شتر. گفتم: سبحان الله! سه انگشت را قطع مى کند، سى شتر و
چهار انگشت را قطع مى کند، بیست شتر؟! در عراق این سخن را مى شنیدیم، ولى
از آن دورى مى جستیم و مى گفتیم
ولادت منجی بشریت

حکیمه خاتون،دختر امام جواد(علیه السلام) و عمه ی امام حسن عسکری(علیه السلام)،دراین باره می گوید:
امام حسن عسکری(علیه السلام) مرابه نزد خود فرا خواندند وفرمودند:
 ای عمه!امشب افطار نزد ما باش چرا که امشب نیمه شعبان است و حجت خدا که حجت او بر روی زمین است متولد می گردد.
عرض کردم:مادر او کیست؟
فرمودند:نرجس.
گفتم:فدایت شوم نشانه ای در نرجس خاتون نیست.
امام فرمودند:همین است که به تو می گویم.
سپس آمدم به به پیش نرجس رفتم.وقتی سلام 
اد
تقویم شیعه
نهم محرم (تاسوعا)
۱- محاصره‌ی خیمه‌ها در کربلا
امام صادق علیه السلام فرمودند: تاسوعا روزی بود که امام حسین علیه السلام و اصحابش را در کربلا محاصره کردند و سپاه شام بر قتل آن حضرت اجتماع نمودند، و پسر مرجانه و عمر سعد به خاطر کثرت سپاه و لشکری که برای آن‌ها جمع شده بود خوشحال شدند، و آن حضرت و اصحابش را ضعیف شمردند و یقین کردند که یاوری از برای او نخواهد آمد و اهل عراق حضرتش را مدد نخواهند نمود.
۲- آمدن امان‌نامه برای فرزندان ام الب
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
حضرت امام صادق علیه‌السلام فرمودند
((میان ما و عرب چیزی جز کشتن باقی نمانده است،وبادست اشاره به حلق خویش فرمود))
((از عرب بپرهیزید،زیرا خبر بدی برای آنها است.بدانیدکه کسی از اعراب با قائم قیام نمیکند))
غیبت نعمانی و غیبت طوسی
اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه و النصر و الغلبه
قاتل امیرمؤمنان (ع) یکی از مشهورترین چهره‌های خوارج «عبدالرحمن بن عمرو بن ملجم مرادی» است. وی از قبیله «حمیر» و از تیره‌های «مراد» است.
ابن ملجم اهل و ساکن کوفه بود که همراه با بازمانده خوارج به مکه رفت.
او پس از بیعت مردم با امام علی (ع) چندین بار برای بیعت نزد امام آمد، ولی حضرت ایشان را نپذیرفت، برای بار سوم که خدمت امام رسید، حضرت فرمودند: او محاسن مرا با خون پیشانی‌ام خضاب می‌کند.
ابن‌ملجم از 9 نفری بود که در جنگ نهروان جان سالم به در برد
▪️در سالروز شهادت امام هادی (علیه السلام)، زیارت جامعه کبیره را قرائت کنیم▪️
زیارت جامعه از لسان مبارک امام دهم شیعیان، حضرت امام هادی (علیه السلام) می باشد و در پاسخ به خواستهٔ یکی از شیعیان صادر شده است. این زیارت را شیخ طوسی در تهذیب و صدوق در فقه و عیون اخبارالرضا به سند خود از شخصی به نام نخعی نقل کرده‌اند که گفت: به امام هادی (علیه السلام) عرض کردم: «ای فرزند رسول خدا، مرا گفتاری بیاموز که هر وقت خواستم هریک از شما را زیارت کنم همان سخن

.
همسر شهید روح‌الله قربانی:
.
به محضر حضرت آقا، رهبر خوبان که رسیدیم بعد از درد و دلها به ایشان گفتم:
حضرت آقا، روح‌الله چند ماه قبل از شهادتش به من گفت:
_ صدای پای امام زمان میاد، می‌شنوی؟
باور کن که من صدای پای امام زمان رو میشنوم.
.
حضرت آقا لبخند زدند. لبخندی شیرین و عمیق که خیلی برایم جالب بود. سرشان را تکان دادند و فرمودند: خوش به سعادتش.
@shahid_roohollah_ghorbani
{هزار و یک نکته پیرامون امام زمان(عج) - شماره 30}

امامِ همیشه جوان

اباصلت هروی از امام رضا(ع) پرسید: قائم شما هنگامی که خروج می کند چه علاماتی دارد؟ حضرت فرمودند:
نشانه اش این است که در سن پیری است ولی ظاهر و چهره اش جوان است، به گونه ای که بیننده می پندارد چهل ساله یا کمتر است. و یکی دیگر از علامات او این است که با گذشت شب و روز پیر نمیشود تا آن که اجلش فرا رسد.*۱
امام صادق(ع) فرمودند : اگر قائم قیام کند مردم او را انکار می کنند، زیرا او به صورت جوان
از علامه حسن‌زاده پرسیدند:آدرس امام زمان ارواحنافداه کجاست؟ کجا می‌شود حضرت را پیدا کرد؟ ایشان فرمودند: آدرس حضرت در قرآن کریم، آیه پنجاه و پنج سوره قمر است. که می‌فرماید فی مقعد صدق عند ملیک مقتدر. هر کجا که صدق و درستی باشد. هر جا که دغل‌کاری و فریب کاری نباشد. هرجاکه یاد و ذکر پروردگار متعال باشد، حضرت آن‌جا تشریف دارند.
#نص_امامت  امام حسن و امام حسین (علیهما السلام)✅رسول خدا (صلی الله علیه و آله) فرمودند:✨الحسن و الحسین امامان، قاما أو قعدا✨حسن و حسین (علیهما السلام)، امام هستند، چه قیام کنند، چه صلح نمایند.الإرشاد، شیخ مفید، ج2، ص30.علل الشرائع، شیخ صدوق، ج1، ص211.کفایة الأثر، خزاز رازی، ص38.التعجب من أغلاط العامة فی مسألة الإمامة، کراجکی، ص 129.إعلام الورى بأعلام الهدى مرحوم طبرسی، ص 209.مناقب آل أبی طالب ،ابن شهرآشوب، ج3، ص 394.بحار الأنوار، علامه مجلسی، ج36، ص 2
#نص_امامت  امام حسن و امام حسین (علیهما السلام)✅رسول خدا (صلی الله علیه و آله) فرمودند:✨الحسن و الحسین امامان، قاما أو قعدا✨حسن و حسین (علیهما السلام)، امام هستند، چه قیام کنند، چه صلح نمایند.الإرشاد، شیخ مفید، ج2، ص30.علل الشرائع، شیخ صدوق، ج1، ص211.کفایة الأثر، خزاز رازی، ص38.التعجب من أغلاط العامة فی مسألة الإمامة، کراجکی، ص 129.إعلام الورى بأعلام الهدى مرحوم طبرسی، ص 209.مناقب آل أبی طالب ،ابن شهرآشوب، ج3، ص 394.بحار الأنوار، علامه مجلسی، ج36، ص 2
اذن شهادت از حرم امام رضا(ع) خاطره ای از شهید حسن باقری  می گفت: « با فرماندهان سپاه رسیدم خدمت آیت الله بهاء الدینی. وقتی از مشکلات اداره ی امور جنگ گفتم آقا فرمودند ما توی ایران یک طبیب داریم که همه ی دردها رو شفا می ده. همه چیز رو از ایشون بخواین. این طبیب حضرت امام رضا علیه السلامه. چرا حاجاتتون رو از امام رضا(ع) نمی خواین؟ یک روز بعد این ملاقات رفتیم مشهد زیارت امام رضا(ع). وقتی وارد حرم شدم، یک حالی بهم دست داد. سرم رو گذاشتم روی ضریح مطهر و حس
قطره‌ای از دریای کرم امام حسن علیه السلام
شیخ رضی الدین حلی، برادر علامه حلی روایت کرده است:
۲۳- قیل: وقف رجل على الحسن بن على علیهما السلام فقال: یا ابن أمیر المؤمنین بالذى أنعم علیك بهذه النعمة التی ما تلیها منه بشفیع منك إلیه، بل انعاما منه علیك، الا ما أنصفتنی من خصمى، فانه غشوم ظلوم، لا یوقر الشیخ الكبیر، ولا یرحم الطفل الصغیر. وكان متكئا فاستوى جالسا وقال له: من خصمك حتى أنتصف لك منه، فقال له: الفقر، فأطرق (علیه السلام) ساعة، ثم رفع رأسه
وحشتناک ترین لحظه ى زندگى، لحظه ای است که انسان را در سرازیرى قبر می گذارند.
شخصى نزدامام صادق(ع) رفت و گفت من از آن لحظه بسیار می ترسم، چه کنم؟
✅ امام صادق(ع) فرمودند:
زیارت عاشورا را زیاد بخوان.
آن مرد گفت چگونه با خواندن زیارت عاشورا از خوف آن لحظه در امان باشم؟
امام صادق(ع) فرمود: 
مگر در پایان زیارت عاشورا نمى خوانید اللهم ارزقنى شفاعة الحسین یوم الورود؟
یعنی خدایا شفاعت حسین(ع)را هنگام ورود به قبر روزى من کن.
زیارت عاشورا بخوانید تا امام ح
شادی اموات
وشهداصلوات
اللهم صلی علی محمدوآل محمدوعجل
فرجهم
رسول خداصلی الله علیه وآله وسلم
فرمودند:
 هرکه قبل ازاینکه وضو بگیرد،7مرتبه لااله
الاالله بگوید دربهشت به اومقدارده برابرتمام دنیاعطامی شود-مستدرک الوسائل ج1 ص323
درفقه الرضا علیه السلام فرمودند:
هرمومنی که دروضوئش سوره
قدررابخواندازگناهان خارج می شودمانندروزی که ازمادرمتولدشده است
.مستدرک وسائل ج1ص 320
امام باقرعلیه السلام فرمودند:

هرکه بعدازوضو،یک مرتبه آیه الکرسی
رابخ
احادیث ناب در مورد عقل و ادب
1-امام حسن (علیه السلام ) فرمودند:آن را که خرد نیست، ادب نیست.
لا أدبَ لِمَن لا عَقْلَ لَهُ
بحار الأنوار:78/111/6.
2-امام صادق (علیه السلام)فرمودند: بهترین چیزى که پدران براى فرزندان خود به ارث
مى گذارند، ادب است نه مال، زیرا مال از بین مى رود و ادب باقى مى ماند.
إنَّ خَیْرَ ماوَرَّثَ الآباءُ لِأبنائِهمْ ألأدَبُ لاَالْمالُ، فَإنَّ الْمالَ یَذْهَبُ وَ الْأدَبُ یَبْقى
کافى 8: 150 ح 132
3-امام صادق (علیه السلام)فرمودند: طمع ش
امام صادق(علیه السلام):شخصی ازامام پرسید:بین دوحاکم درتردیدم چه کنم؟ امام فرمودند:عادل, صادق, فقیه وباتقواترین راانتخاب کن. پرسید:اگربه تشخیص نرسیدم؟ فرمودند:ببین افرادمتدین به کدام مایلند. پرسید:اگرنفهمیدم؟ فرمودند:بنگرمخالفان آیین ماکدام رابیشتر می پسندنداوراکناربگذار وببین کدام بیشترآنهاراخشمگین میکنداورا برگزین.     اصول کافی ج۱ص۶۸
امیرالمؤمنین علی(علیه السلام):حق باشخصیتهاشناخته نمیشود, حق رابشناس تااهل آن رابشناسی. 
اسامی و القاب و کنیه‌های امام زمان علیه السلام و وجه تسمیه آن‌ها
اول: احمد
شیخ صدوق در کمال الدین روایت کرده از امیر المومنین علیه السلام که فرمودند: «بیرون می‌آید مردی از فرزندان من در آخرالزمان ... .» تا آنکه فرمود: «برای او دو اسم است، اسمی مخفی و اسمی ظاهر، اما اسمی که مخفی است، احمد است. الی آخر»
در غیبت شیخ طوسی روایت شده، از حذیفه که گفت: شنیدم رسول خدا صلی الله علیه و آله را که ذکر کرد مهدی را، پس فرمودند: «بیعت می‌کنند با او، میان رکن و
 استاد فاطمی نیا :

شخصی نزد امام صادق (علیه السلام) نشسته بود و گفت : 
"خدایا مرا به خلقت محتاج مکن "
حضرت به او فرمودند: " مومن از مومن بی نیاز نمی شود" این دعا عبث است، انسان محتاج است و این احتیاج مظاهر مختلفی دارد ، مثلا من به نانوا و خیاط محتاج هستم. بعد از آن امام (علیه السلام) به او دعای کاملتری یاد دادند و فرمودند این گونه دعا کن : 

*خدایا مرا به انسان های شرور محتاج مکن*

@Arefaneh 
ندای الهی و ندای شیطان پیش از ظهور
شیخ طوسی رحمه الله روایت کرده است:
أحمد بن إدریس، عن علی بن محمد بن قتیبة، عن الفضل بن شاذان، عن الحسن بن محبوب، عن أبی حمزة الثمالی قال: قلت لابی عبد الله علیه السلام: إن أبا جعفر علیه السلام كان یقول: خروج السفیانی من المحتوم، والنداء من المحتوم، وطلوع الشمس من المغرب من المحتوم، وأشیاء كان یقولها من المحتوم. فقال أبو عبد الله علیه السلام: واختلاف بنی فلان من المحتوم، وقتل النفس الزكیة من المحتوم وخروج ال
تقویم شیعه
بیست و پنجم ذی الحجه
۱- نزول سوره هل اتی
در این روز سوره هل اتی در شأن امیر المومنین و فاطمه زهرا و امام حسن و امام حسین علیه السلام نازل شده است. این مهم بعد از سه روز روزه آنان و اعطای افطارشان به مسکین و یتیم و اسیر بود که طعام بهشتی نازل شده. بنابر نقلی روز ۲۵ ذی الحجه سوره مبارکه نازل شد. امام صادق علیه السلام فرمودند: آن کاسه‌ای که طعام از بهشت آوردند و آن بزرگواران میل کردند نزد ماست و حضرت صاحب الامر علیه السلام آن را ظاهر خواه
اَللّهُمَ الرُزقنا کَربَلا...:⭕️امام صادق علیه السلام فرمودند: 
«آنگاه که اصحاب امام حسین علیه السلام شهید شدند و ایشان تنها ماند، فرشتگان بسوی خدا ضجّه زدند و گریه کردند و گفتند: پروردگارا! با حسین علیه السلام پسر پیغمبرت، چنین رفتار کنند؟
پس خداوند نور حضرت قائم (عجّل الله فرجه) را به آن ها عرضه کرد و فرمود: «با مهدی انتقام او را میگیرم»
اصول کافی ج ١ ص ٤٦٥
أَیْنَ الطّالِبُ بِدَمِ الْمَقْتُولِ بِکَرْبَلاءَ
به نام خدای مهدی (عج)

خدایا صبرمان تمام شده ؛ بگو که آقامان برگردد ... اللهم عجل لولیک الفرجمادری رفت خدمت آقا امام صادق (علیه السلام) ...گفت :خیلی وقت است پسرم از مسافرت برنگشته،خیلی نگرانم...حضرت فرمودند : صبر کن پسرت بر می گردد .... رفت و چند روز دیگر برگشت و گفت : پس چرا پسرم برنگشت ؟... حضرت فرمودند : مگر نگفتم صبر کن .... خب پسرت بر می گردد دیگر .... رفت اما از پسرش خبری نشد .... برگشت؛ آقا فرمودند: مگر نگفتم صبر کن ...مادر دیگر طاقت نیاورد ... گفت : آقا چقد
امام حسن علیه السلام شبیه‌ترین مردم به رسول خدا صلی الله علیه و آله
شیخ مفید رضوان الله علیه روایت کرده است که امام صادق علیه السلام فرمودند:
كانَ الحَسَنُ أشبَهَ النّاسِ بِرَسولِ اللّه ِ خَلقا و سُؤدُدا و هَدیا.
امام حسن علیه السلام در خلقت و سیرت و شرافت شبیه ترین مردم به رسول خدا بود.
الارشاد، تالیف شیخ مفید، جلد ۲، صفحه ۵، چاپ موسسه آل البیت لاحیاء التراث
آیه الله ملا اسماعیل عقدایی از علمائ مشهور یزد که از شاگردان آیه الله بحر العلوم می باشد،زمانیکه در نجف بودند یک روز برای زیارت امام حسین علیه السلام وارد کربلا میشوند .وقتی نزدیک حرم میرسند مشغول خواندن اذن دخول میشوند.ملا اسماعیل به رفقای خود میگوید تا حضرت به او اذن ورود ندهد وارد حرم نخواهم شد ولذا روز اول اذن به اوداده نمی شود واو بر میگردد.وروز دوم همین کار راتکرار میکند وباز اجازه ورود داده نمی شود ،برای روز سوم می آید وبا دلی شکسته و
{علائم ظهور - شماره 40}

تمام حق در برابر تمام باطل

چند ساعتی از ندای آسمانی نگذشته که صدای شیطان ملعون بلند شده و منجر به دو دستگی جدّی بین مردم میشود تا جایی‌که اهل حق، مقابل اهل کفر قرار خواهند گرفت؛ عکس العمل واقعی اهل ایمان و کفر! صدایی از میان آسمان که مردم زمین میشنوند.
در روایت معتبری امام صادق(ع) فرموده اند: «در آن روز، کسانی که در دلهایشان بیماری است، به شک می افتند و غرض به خدا قسم، دشمنی با ماست... خداوند اهل ایمان را بر قول ثابت بر ح
درمان مشکلات و بیماری ها با صدقه!
✳️مردی خدمت امام کاظم (علیه السلام) رسید و عرض کرد:ده نفر عائله دارم تمامشان بیمارند، نمی دانم چه کنم و با چه وسیله گرفتاریشان را بر طرف سازم؟
امام(علیه السلام) فرمود:آنان را به وسیله صدقه و احسان به نیازمندان مؤمن در راه خدا، معالجه کن(به نیازمند صدقه داده و از او بخواهید دعا کند)
که هیچ چیزی سریع تر از صدقه حاجت را بر آورده نمی کند و هیچ چیز برای بیمار سودمندتر از صدقه نمی باشد...
گاهی امام سجاد سلام الله‌ عل
بغض و نفرت امام جواد علیه السلام از قاتلین حضرت زهرا سلام الله علیها و آرزوی انتقام از آنان
طبری شیعی رضوان الله علیه روایت کرده است:
۱۸/۳۵۸- وأخبرنی أبو الحسین محمد بن هارون بن موسى، قال: حدثنا أبی (رضی الله عنه)، قال: أخبرنی أبو جعفر محمد بن الحسن بن أحمد بن الولید، قال حدثنا محمد بن أحمد بن أبی عبدالله البرقی، قال: حدثنی زكریا بن آدم، قال: إنی كنت عند الإمام الرضا علیه السّلام اذ جیء بأبی جعفر علیه السّلام و سنه أقل من أربع سنین، فضرب بیده إل
نبى گرامى اسلام صلى الله علیه و آله و سلم مى‌فرماید:

«هر کس با توجه به آن‌چه در قرآن درباره‌ى شفادهندگى عسل ذکر شده، در هر ماه یک نوبت عسل تناول نماید از هفتاد و هفت بیمارى معاف است».
امام صادق علیه السلام فرمودند: پیغمبر صلى الله علیه و آله و سلم عسل را خیلى دوست مى‌داشتند و فرمود: بر شما باد به دو شفاء، عسل و قرآن1.
همچنین ایشان مى‌فرماید: مردم به چیزى همانند عسل، درمان و دارویى دیگر نخواهند یافت2.
پیغمبراکرم صلى الله علیه و آله و سلم مى‌ف
2406 - «اسدا... علم» از نزدیکان «محمدرضا پهلوی» در خاطراتش می‌نویسد: "صبح شرفیاب شدم ... خیال می‌کردم شاهنشاه خوشحال باشند ولی شاه را گرفته دیدم. غفلتاً فرمودند «ملت پفیوز!» عرض کردم «چرا؟» فرمودند «این محکومین (مخالفان حکومت) پس از ابلاغ حکم سرود خوانده‌اند»، عرض کردم «پس پفیوز نیستند!» شاهنشاه خنده‌شان گرفت. فرمودند «پدرسوخته!»"منبع: خاطرات علم، جلد2، ص152
دانلود فایل اصلی
2488 - «اسدا.. عَلَم» وزیر دربار و معتمد شاه در
خاطراتش می‌نویسد: “پیامی از کیسینجر و همچنین خبرهایی از چند دختر خانم
از اروپا رسید، ناچار شدم چند دقیقه سر شام بروم و عرایضم را بگویم(1) ...
فرمودند «بعدازظهر گردش می‌رویم»، من هم بعدازظهر را با دوستم گذراندم(2)
... فرمودند «بعدازظهر گردش می‌رویم»، عرض کردم «گاردن پارتی دیپلماتها را
داریم»، فرمودند «قبل از آن!»، عرض کردم «خسته می‌شوید»، فرمودند «نه!»(3)
... دختری را ملاقات کردم که باید به حضور بر
رهبر معظم انقلاب در نیمه ی شعبان چند سال پیش جمله ی خیلی زیبایی داشتند فرمودند : فریقین عامه و شیعه این روایت را قائل هستند . که پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند :افضل الاعمال امتی لنتظار الفرج، همین عبارت تعین سر مشق هدف و حرکت ماست . نفرمودند : افضل النیات امتی فرمودند: افضل الاعمال امتی …. پس معلوم می شود انتظار فرج به تعبیر حضرت امام (ره) در یک اتاق دربسته ای نیست که ما بنشینیم و دست بر روی دست بگذاریم و بگوئیم او خواهد آمد .
اعمال یعن
تقویم شیعه
سوم ربیع الثانی
سفر امام عسکری علیه السلام به جرجان (= گرگان)
در این روز امام حسن عسکری علیه السلام برای وفا به وعده‌ای که فرموده بودند و آشکار شدن معجزاتی از آن بزرگوار به طی الارض از سامرا به جرجان تشریف فرما شدند. جعفر بن شریف می‌گوید: سالی قصد حج کردم، و قبل از حج به زیارت امام حسن عسکری علیه السلام در سامرا رفتم. اموالی از شیعیان همراهم بود که باید به آن حضرت می‌رساندم. خواستم از آن حضرت بپرسم اموال را به چه کسی بدهم، ولی پیش از
روزی مروان بن حکم فرمانروای مدینه به امام سجاد(ع) گفت:نامت چیست؟ حضرت فرمود:علی
مروان پرسید:نام برادرت چیست؟ امام (ع) پاسخ داد : نام او هم علی است.
مروان با خشم گفت:آه علی علی .....چه خبر است؟ مثل اینکه پدرت میخواهد نام همه پسران خود را علی بگذارد!!
امام سجاد (ع) می فرمایند:نزد پدرم آمدم و ماجرا را بازگو کردم
امام حسین(ع) فرمودند:اگر یکصد پسر داشته باشم دوست دارم نام همه آنها را علی بگذارم

ویژگی جوانان عصر ظهور:
یکی از ویژگیهای جوان عصر ظهور باید ای
  پاکیزگی مثال‌زدنی بدن و لباس حضرت
امام:
نظافت، تمیزی و معطر بودن حضرت امام زبانزد خاص و عام بود. هر وقت
که خدمتشان می‌رسیدیم بوی خوشی مشام ما را نوازش می‌داد. این مسئله فقط ظاهر را
شامل نمی‌شد. ما به مقتضای حرفه، امام را مورد معاینه کامل قرار می‌دادیم و یا
لیدهای جلوی قلبی ایشان را تعویض و به دستگاه فرستنده کوچک همراهشان (تله مانیتور)
متصل می‌کردیم و در نتیجه این پاکیزگی بدن و لباس را در سرتاسر وجود مبارکشان
می‌دیدیم.
* دکتر ابراهیم ن
88/8/8 را خاطرتون هست مصادف شده بود با سالروز ولادت امام هشتم یعنی امام رضای عزیزمون
2 روز دیگه 98/8/8 هم تقارن جالبی داره 
- روز بعد از سالروز شهادت امام رضا هست
- روز چهارشنبه است که چهارشنبه ها روز این امام بزرگوار و فرزند بزرگوارشون امام جواد و امام هادی و پدر بزرگوارشان امام موسی کاظم است.
2488 - «اسدا.. عَلَم» وزیر دربار و معتمد شاه در خاطراتش می‌نویسد: “پیامی از کیسینجر و همچنین خبرهایی از چند دختر خانم از اروپا رسید، ناچار شدم چند دقیقه سر شام بروم و عرایضم را بگویم(1) ... فرمودند «بعدازظهر گردش می‌رویم»، من هم بعدازظهر را با دوستم گذراندم(2) ... فرمودند «بعدازظهر گردش می‌رویم»، عرض کردم «گاردن پارتی دیپلماتها را داریم»، فرمودند «قبل از آن!»، عرض کردم «خسته می‌شوید»، فرمودند «نه!»(3) ... دختری را ملاقات کردم که باید به حضور برسد.
در هر علمی، این فرمایش حضرت امام(ره) را در نظر
داشته‌باشید که فرمودند هر کتابی را می‌خوانید، با این دید بخوانید که همة آن باطل
است! یعنی با خوش‌بینی نخوانید؛ با روش منطقی بپذیرید. امام(ره) با اینکه اصول
عرفانی را قبول دارند، ولی حاشیه‌های تندی بر شرح فصوص زده‌اند. تعبیراتی دربارة ابن‌عربی و شارح آن می‌کنند که شاید برای علاقه‌مندان آنها مقداری سنگین باشد؛ ولی اینها
چاپ شده و در دسترس است.| گفت‌وگو با استاد فیاضی  khanetolab.ir
{امام زمان(عج) از منظر روایات - شماره 35}

اشک فراق...

امام صادق(ع) میفرمایند: "سوگند به خدا امام شما سالیان درازی غایب میشود، و چشم های مومنین در فراق او اشکباران است." (١)
اسماعیل بن مهران می‌گوید: امام جواد (ع) دو مرتبه از مدینه به بغداد رفتند. اولین بار به حضرت عرض کردم: فدایت شوم! من در این راه بر شما نگران هستم.
حضرت امام جواد(ع) با لبان خندان فرمودند: «آن غیبتی که گمان می‌کنی در این سال نیست.» (٢)
[١. بحارالنوار، ج ۵۱، ص ۱۴۷ ؛ 2 . کافی، ج ١، ص ٣٢٣]

محک ایمان
مرحوم شیخ جعفر مجتهدی (ره)
در یکی از دفعاتی که مرحوم آقای مجتهدی در بیمارستان بستری شدند، تمام اطباء به اتفاق به آقا گفتند:شما اصلاٌ نباید گریه کنید، در غیر این صورت نابینا خواهید شد، آقا در جواب آنها فرمود: نه بدون گریه بر حضرت امام حسین (علیه السّلام) نمی توانیم زنده بمانیم. همچنین می فرمودند: کسانی که نام امام حسین علیه السّلام را می شنوند و تغییر حالی در خود نمی بینند، باید جداً نگران ایمان خود باشند،نام امام حسین (علیه السّ
رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم به امیرالمومنین علی صلوات الله علیه فرمودند:
یا علی ! چهار چیز است که در هر کس باشد اسلام او کامل است:
صداقت ، سپاسگزاری ( در برابر خدا و در مقابل خوبی های دیگران) ، حیا و شرم ، خوش خلقی
تحف العقول ص 6 الی 9
امام سجاد(علیه السلام):سوال شدازتمام دستورهای دین, فرمودند:حق گویی , قضاوت عالانه و وفای به عهد.
امام صادق(علیه السلام):مؤمن درسرشتش دروغ وخیانت نیست و دوصفت است که درمنافق جمع نگردد: سیرت نیکو و دین شناسی.
امام صادق(علیه السلام):نه لباس شهرت بپوش ونه لباسی که تورا بی مقدارجلوه دهد.
امام صادق(علیه السلام):نوجوان راقبل ازاینکه دشمنان اعتقادی به سراغ آنان بروند, حدیث بیاموزید.
امام صادق(علیه السلام):ریشه خرابی بدن ترک غذای شب است.
امام صا
ثواب عظیم لعن بر جبت و طاغوت در کلام امام سجاد علیه السلام
میرزا ابی الفضل طهرانی رضوان الله علیه عالم بزرگ شیعه می‌نویسد:
فاضل زاهد ورع آخوند ملا محمد کاظم هزار جریبی که از تلامذه استاد اعظم آقای بهبهانی قدس سره بوده و خود از فضلای محدثین و عرفای محصلین است در کتاب «جمع الفضایح لأرباب القبایح» از ابو حمزه ثمالی حدیث می‌کند که وی از امام همام زین العابدین و سید الساجدین علیه السلام روایت کرده است: «قال: من لعن الجبت و الطاغوت لعنة واحدة کتب
از آن روزی که امام مهربانی ها سنگ بنای ایستادگی در برابر ظالم را نهاد،  تمامی کفر در برابر او ایستاد تا نگذارد کلام آن مجاهد فی سبیل الله به عمق جان مردم آگاه نشیند. اما به لطف خداوند این شیطان بزرگ چونان گذشته پوزه اش به خاک مالیده شد و در اوج ظلمت، امام با اندیشه ی استکبار ستیزی و ایستادگی در برابر بیداد پا به عرصه جهاد گذاشت. اعتقاد امام این بود که برای رسیدن به حقیقت باید مطالبه گری کرد. ایشان می فرمودند: «مطالبه گر اگر بداند و یا احتمال ده

#هر_روز_با_شهدا

❇️ شهید سیدعلی اندرزگو

شهید شده بود. با شهید عراقی و مرحوم حاج احمد آقا پیش امام رفتم و عرض کردم اندرزگو شهید شده است. امام دستمالشان را در آوردند و روی چشم ها گذاشتند و فرمودند : شهادتش سنگین است، اگر ده نفر ( ده مسئول) مثل آسید علی داشتیم دنیا را می توانستیم زیر سلطه اسلام ببریم.

⚪️ اگر مدیر در هر بخشی مسئولی زبده و ارزشمند داشته باشد کل مجموعه رشد و تعالی می یابد.

برگرفته از کتاب معبری به آسمان
یکی از تکالیف بندگان نسبت به امام عصر (عج)، استمداد و استغاثه به آن حضرت در هنگام شدائد و بلاها و امراض و روی آوردن شبهات و فتنه از اطراف و جوانب و ندیدن راه چاره است و اینکه از ایشان بخواهیم تا بلا را دفع و غم و اندوه را رفع نماید. خود آن حضرت در توقیعی که برای شیخ مفید فرستادند، مرقوم فرمودند:«علم ما به خبرهای شما محیط است و هیچ چیز از اخبار شما و بلایی که به شما می رسد از ما پوشیده نیست («منتهی الآمال»، باب 14، فصل 6، تکلیف 8)».از جمله استغاثه ای ک
بدون تردید پیوستگی و ارتباط امام حسین (ع) با آخرین حجت الهی حضرت بقیة اللّه (ع) بسیار بارز و در خور تعمّق است؛ چرا که با بررسی ابعاد مختلف پیوند این دو حجّت الهی به خوبی چگونگی فراهم شدن بستر حاکمیّت احکام و ارزشهای الهی در سرتاسر عالم مشخص می شود. این نوشته در پی آن است که برخی از پیوستگیهای حضرت سیدالشهداء(ع) با موعود بزرگ جهانی حضرت مهدی (ع) را روشن سازد.الف) امام مهدی (ع) از تبار امام حسین(ع)در مجموعه روایات منقول از پیامبراکرم(ص) و ائمه اطهار(
شهادت حضرت علی (علیه السلام) تسلیت باد.
آنچه از مجموعه روایات و نقل های تاریخی بدست می آید این است که امام علی (علیه السلام) از همراهی فرزندان نهی فرمودند.
شیخ عباس قمی در جلد اول کتاب «منتهی الآمال» می نویسد: « وقتی اُمّ کلثوم (علیه السلام) اوضاع و احوال پریشان پدر را در شب ضربت خوردن دید، به حضور برادرش امام حسن (علیه السّلام) رفت و جریان را تعریف کرد. امام حسن (علیه السّلام) حرکت کرد و قبل از رسیدن أمیرالمؤمنین (علیه السّلام)  به مسجد جامع کوفه
امام صادق صلوات الله علیه می فرمایند:
پنج چیز است که هر کس یکى از آنها را نداشته باشد، همواره در زندگى اش کمبود دارد و کم خرد و دل نگران است: اول، تندرستى، دوم امنیت، سوم روزى فراوان، چهارم همراهِ همرأى. راوى پرسید: همراهِ همرأى کیست؟ امام فرمودند: همسر و فرزند و همنشین خوب و پنجم که در برگیرنده همه اینهاست، رفاه و آسایش است.
خصال ص 284 ، ح34

به نام خدای مهدی عج

هدیه امام خمینی در عید کریسمس به مردم فرانسه
تولد حضرت مسیح علیه السلام نزدیک بود، امام فرمودند: «این همسایه ها با این رفت و آمدهای زیاد و شلوغی ها(به خاطر حضور ایشان در آن مکان)، خیلی اذیت شده اند، بهتر است هدیه هایی برایشان بفرستیم، از قول من هم معذرت بخواهید».برادرها رفتند و چند جعبه شیرینی و شکلات تهیه کردند و آوردند، امام سؤال کردند: «چی تهیه شده؟» بسته ها را به امام نشان دادند، امام فرمودند: «خارجی ها به گل زیاد علاق
«اللهم الرزقنا کربلا...»:〰〰〰〰
#حدیث 
امام باقر(ع) فرمودند: 
❣خداوند هر شب جمعهتا صبح از عرش ندا مےدهد:
آیا بنده مؤمنے نیستــ ڪه از گناهانش توبہ ڪند تا توبه او را بپذیرم؟
وسائل الشیعه، ج۵، ص۷۳
اَستَغفِرُاللهَ رَبِّی مِن کُلِّ ذَنبٍ وَ أَتُوبُ إِلَیْهِ
〰〰〰〰
 امام على (علیه السلام) فرمودند :
✅بهترین مردم کسى است کهاگر او را به خشم آورند، بردبارى کندو چنانچه به او ظلم شود، ببخشایدو چون به او بدى شود، خوبى کند...
✅ اگر درهاى آسمان ها و زمین بر روىانسانى بسته باشندو او تقواى الهى پیشه کند،خداوند، راه گشایشى در آنها براى اوفراهم مى کند و از جایى که گمان ندارد،روزى اش مى دهد...
آخرین دست نوشته شهید سید احمد پلارک
بر روی قبرم فقط وفقط بنویسید:«امام دوستت دارم والتماس دعا دارم که می دانم امام بر سر قبرم می آید».قطعه 26ردیف 32
سید احمد پلارک
ظهر عاشورا65/6/24
 آیت الله العظمی بهجت«قدس سره»صاحب نفس زکیه ، چشم برزخی وتشرف خدمت امام زمان عجل الله تعالی فرجهم شریف درباره مزار شهید سید احمد پلارک فرمودند:«یکی از نهرهای بهشت از زیر مزار ایشان عبور می کند. حتما بروید ومزار ایشان را زیارت کنید».

{از عاشورا تا ظهور - شماره 39}

وقتی قرآن، روضه خوانی می کند...

سعد بن عبدالله میگوید: با احمد بن إسحاق خدمت امام عسکری علیه السلام رسیدیم. سؤالاتی داشتم، امام فرمودند: از نورِ چشمم بپرس [و به حضرت مهدی اشاره نمودند]. پس از چند سؤال، پرسیدم: مُراد از تأویلِ «کهیعص» - که در قرآن آمده - چیست؟
حضرت مهدی علیه السلام فرمودند:
«کاف» اسمِ کربلا و
«هاء» اشاره به هلاکت،
«یاء» یزید است که بر حسین ظلم نمود،
«عین» عطش حسین و یاران عزیز اوست و
«صاد» اشاره به
بشقاب های سفره پشت بام: کتابی که روشن می کند ذهن های خاموش را.
بشقاب های سفره پشت بام : محسن عباسی ولدی
معرفی:
سوال داشت… آمد خدمت امام صادق(علیه السلام) عرض کرد: آقا چرا شیطان فقط سراغ ما شیعیان می آید وما را گمراه می کند؟امام فرمودند: “خانه ایی است که دو اتاق دارد یکی پر از جواهرات واتاق دیگر پر از وسایل شکسته وخراب .اگر دزدی بیاید به کدام اتاق میرود؟” عرض کرد: به اتاق جواهراتفرمودند: شیعیان ما چون جواهراتند، به این دلیل است که  شیطان به سراغ
⭕️حر ابن یزید ریاحی اولین کسی بود که با لشکرش در مقابل امام حسین (علیه السلام) صف آرایی نموده و مانع حرکت ایشان به طرف کوفه و مانع بازگشت حضرت به طرف مدینه شد و حضرت را در کربلا وادار به توقف نمود. امام حسین علیه السلام به او فرمودند: (ثَکِلَتْکَ أُمُّک) یعنی: مادرت به عزایت بنشیند. حر به امام حسین عرض کرد اگر کسی جز شما بود همین گونه از مادرش یاد می کردم، ولی مادر شما شخصیتی است که جز به بهترین وجه نمی توانم از او نامی به زبان بیاورم.(برگرفته از

...عَنِ الْحَسَنِ بْنِ کَثِیرٍ قَالَ: شَکَوْتُ إِلَى أَبِی جَعْفَرٍ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِیٍّ ع الْحَاجَةَ وَ جَفَاءَ الْإِخْوَانِ فَقَالَ: «بِئْسَ الْأَخُ أَخٌ یَرْعَاکَ غَنِیّاً وَ یَقْطَعُکَ فَقِیراً.» ثُمَّ أَمَرَ غُلَامَهُ فَأَخْرَجَ کِیساً فِیهِ سَبْعُمِائَةِ دِرْهَمٍ وَ قَالَ: «اسْتَنْفِقْ هَذِهِ فَإِذَا نَفِدَتْ فَأَعْلِمْنِی.»
 الإرشادفی‌معرفةحجج‌الله‌على‌العباد، ج‏۲، ص۱۶۶

از حسن بن کثیر نقل شده است:
به امام باقر (عل
{امام مهدوی در قرآن - شماره 33}

«خونخواهی امام حسین» در قرآن

...وَ مَن قُتِلَ مَظلوماً فَقَد جَعَلنا لِوَلیِّه سُلطانا فَلا یُسرِف فِی القَتلِ إنَّهُ کانَ مَنصورا [إسراء/۳۳]
ترجمه: {و آن کس که مظلوم کشته شده، برای وَلیّش سُلطه (و حق قصاص) قرار دادیم. اما در قتل اسراف نکند، چرا که او مورد حمایت است}
امام باقر(ع) در تفسیرش فرمودند: منظور از «مَن قُتِلَ مَظلوما» حسین بن علی است و بقیه ی آیه، امام زمان است که نامش در آیه «منصور» میباشد، چنان که خداو
پرهیز از پیروی کورکورانه از اشخاص در کلام امام صادق علیه السلام
شیخ صدوق رضوان الله علیه روایت کرده است:
١- حدثنی محمد بن علی ماجیلویه ـ رضی الله عنه ـ عن عمه ، عن محمد بن علی الكوفی ، عن حسین بن أیوب بن أبی عقیلة الصیرفی ، عن كرام الخثعمی ، عن أبی حمزة الثمالی قال : قال أبو عبد الله علیه‌السلام : إیاك والرئاسة ، وإیاك أن تطأ أعقاب الرجال. فقلت : جعلت فداك أما الرئاسة فقد عرفتها ، وأما أن أطأ أعقاب الرجال فما ثلثا ما فی یدی إلا مما وطأت أعقاب الر
بختیار تمام پایگاه‌هایش را از دست داده و همچنان با انجام مصاحبه‌های مختلف سعی در به رخ کشیدن قدرت خود دارد. محورهای مورد تاکید و تهدید او در مصاحبه‌ها این‌ها هستند:
- به آیت‌الله خمینی اجازه تشکیل دولت موقت را نمی‌دهم.
- کسانی را که جنگ داخلی راه بیندازند اعدام می‌کنم.
- تمام نظرات امام خمینی را در لباس قانون تحقق می‌بخشم.
امام در پاسخ تهدید‌های دولت فرمودند: «من باید نصیحت کنم که دولت غاصب کاری نکند که مجبور شویم مردم را به جهاد دعوت کنی
امام‌باقر‌علیه‌السلام:پیامبر‌اکرم‌صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم‌از‌کنار‌قبر‌قیس‌بن‌فهد
گذشتند،‌در‌حالیکه‌قیس‌در‌عذاب‌بود،پیامبر‌دو‌تکه‌چوب‌بر‌قبر‌او‌گذاشتند،و‌بعد‌
فرمودند:یخفف‌(عنه)ما‌کانتا‌خضراوین،یعنی،‌تا‌وقتی‌این‌دو‌چوب‌تر‌هستند‌صاحب
قبر‌عذاب‌نمیشود.
از‌امام‌صادق‌علیه‌السلام‌:الجریده‌تنفع‌المومن‌والکافر.یعنی:این‌چوب(درخت‌خرما)
‌برای‌مومن‌وکافر‌مفید‌است.
ولذا‌بهتر‌آنست‌که‌این‌د

اعمال مشترک ماه مبارک رمضان 

اعمال مشترک هر شب و روز

«سیّد بن طاووس» از امام صادق و امام کاظم (علیهما السلام) روایت کرده است که فرمودند:

از اوّل ماه تا آخر ماه مبارک - بعد از هر فریضه - این دعا را مى خوانى:
ادامه مطلب
هر وقت اسم امام کاظم ع میاد ناخودآگاه یاد این صفت بارز ایشون
میوفتم...(کظم غیض)
هر وقت هر شرایطی عصبانی میشم یا یه نفر 
عصبانیم میکنه یاد امام موسی کاظم ع میوفتم...
میگم مگه امامت نیست؟؟
خب امام ینی چی؟؟ینی الگوی تو...ینی کسی که پیشوای توئه...
پس باید از ایشون الگو بگیری...خشمتو بخوری...عصبانیتتو فرو ببری...
امام موسی کاظم (ع) اینقد مظلوم بودن که بیشتر
 سالای زندگیشونو تو زندان بودن...
اگه الان امام رضا ع دارین...اگه امام رضا ع رو میشناسین....اگه از سفره
آیت الله بهجت فرمودند:گشتیم و گشتیم و بالاخره ذکری بالاتر از ذکر »»»صلوات««« پیدا نکردیم
دستور ایشان به سالکان راه الهی و معنویت این بود که در برنامه عملی روزانه کمتر از ۴۰۰ صلوات نفرستند
زیرا افرادی هست که بالاتر از ۱۰۰۰بار بلکه ۳۰۰۰بار و گاها بدون شمارش صلوات میفرستند
کاش ما لا اقل روزی صد صلوات به نیت سلامتی و ظهور امام زمان میفرستادیم
لیکن ما دنبال راحتی های دگریم
حالا که دانستیم برترین ذکر چیست آیا وقت توبه فرانرسیده!؟
آیا وقت صلواتی
{وظایف منتظران - شماره 32}

حفظ زبان، حفظ زبان، حفظ زبان

در روایت داریم پس از آنکه امام باقر(ع) به جابر جعفی فرمودند خوش به حال افرادی در زمان غیبت بر اعتقاد به ما استوار بمانند، جابر گفت: بهترین چیزی که مومن میتواند در آن زمان استفاده کند چیست؟ امام فرمودند: نگهداری زبان(سکوت)....
(بحارالانوار ۱۴۵/۵۲ حدیث۶۶)
پیامبر اسلام(ص) فرموده اند: بر تو باد خاموشی طولانی، چرا که آن رَم دهنده شیطان و کمک تو درمورد دینت است.
(سفینه البحار ۵۱۰/۲)

راه حفظ دین،
آیت‌الله خامنه‌ای برای بازدید به پادگان ابوذر آمده بودند. اکبر علاقه خاصی به ایشان و یاران امام[سلام‌الله‌علیه] داشت و از بنی‌صدر و جبهه ملی متنفر بود. بعد از گزارش نگاهی به ساعتش کرد و گفت برویم نماز مغرب! به نمازخانه پادگان آمدیم. حضرت آقا رو به من کردند و پرسیدند امام جماعت دارید؟ گفتم امروز شما هستید اما روزهای دیگر پشت سر اکبر شیرودی نماز می‌خوانیم! فرمودند عالی است! من هم پشت سر خلبان شیرودی نماز می‌خوانم! هر چه منتظر شدیم شیرودی ن

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فستیوال بتهوون